רפורמה בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי


הביטוח הלאומי פתח מרכז חדש בו יתנהלו, במקום אחד, הועדות הרפואיות עם רופאים ממגוון ההתמחויות במקביל לפיתוח שיטות שירות חדשות לאזרחים המגיעים לוועדה. בהמשך צפויים להיפתח מרכזים נוספים בכל רחבי הארץ.
המבנה המיועד שגודלו כ-1500 מ”ר בו יעבדו משעות הבוקר המוקדמות ועד ללילה (22:00) מעל ל-20 עובדים שתפקידם יהיה לעסוק אך ורק במתן שירות בוועדות הרפואיות.
ב-6 השנים האחרונות, הביטוח הלאומי העביר את הועדות הרפואיות למרכז חיצוני כדי לבדוק את הטענות שנשמעו על החלטות הועדות. התוצאות הראו כי או שלא היה שינוי בהחלטות או שהשינוי היה לרעת האזרח. לאחר הניסוי, הוחלט להחזיר את הועדות לביטוח הלאומי אך לא לפני שנקבעו מספר שינויים מהותיים:
ראשית, מעתה, הועדות הרפואיות (יתחיל בצפון הארץ ואח”כ יתפרס בשאר המדינה), יהיו במקום ייעודי אחד. בשלב ההתחלתי יפעלו שם ועדות עררים, לאחר מכן ועדות עם מספר פגיעות וסוגי מומחיות.
בנוסף, הביטוח הלאומי יצא בהצהרה חברתית כשכל המבנה עוצב באופן שונה לחלוטין, עם דמויות המייצגות את ההטרוגניות החברתית, ציטוטים העוסקים בנתינה, חמלה ועזרה לזולת. “זו הדרך שלנו לדבר עם הציבור”, אמרה סמנכ”לית מערך הנכויות והשיקום בביטוח הלאומי, ירונה שלום. ״אני מאמינה שנכנסים למקום כזה, רופא, פקיד תביעות ואזרח מהשורה ירגישו רצויים ויכנסו לוועדות באופן רגוע ונינוח
יותר”.

כמו-כן, הוחלט לקדם ליווי של עובד סוציאלי (נתון לבחירת הציבור), שילווה את האזרח אל הועדה הרפואית, תינתן הכוונה למרכז יד מכוונת הפרוסים בכל הארץ ומסייעים בהכנה ובניית תיק רפואי לועדות הרפואיות – בחינם. המטרה, היא לייצר “חליפה” ייעודית ככל הניתן למגיע למרכז ולסייע לו באופן כולל במיצוי כל הזכויות שלו בוועדה. הרפורמה היא המשך לצעדים נוספים שנעשו לאחרונה כגון: החלטת הנהלת הביטוח הלאומי להקליט את הועדות הרפואיות ולקדם את השקיפות בהן. כל ההליכים הללו ועוד, נועדו על מנת לייצר יעילות, קיצור משכי זמן טיפול וקיצור הבירוקרטיה.

👈 עם זאת, מציינים בביטוח הלאומי כי בחודשים הראשונים יווצרו עיכובים בתיקים שיועברו מהמרכז החיצוני אל מרכז המומחים אך תינתן להם עדיפות בטיפול.

***

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

כתיבת תגובה

ימים
שעות
דקות
ההרצאה החלה! הצטרפו אלינו! מלאו את טופס ההרשמה ותקבלו קישור לזום.


לישראלים שהוריהם בארץ או מרוחקים!

קבלת מידע ישיר בנושאי פנסיה, צוואות, שירותי רפואה, ביקורים בארץ ועוד.
סקירות שונות של אפשרויות טיפול, אשפוז, ימי כיף, סיוע משפטי.
הטבות כספיות בלעדיות למגוון מוצרים ושירותים.
מפגשים מקוונים עם מומחים בנושאים רלוונטיים.
כל החדשות מארץ בעמוד אחד!

ההרשמה בחינם ומיידית!