איזה כייף לבקר בארץ…אבל איזה כאב ראש זה יכול להיות. אנחנו ב”ההורים” רוצים להפוך לכם את הביקור לחוויה שכולה כייף. ולשם כך אספנו, קיבצנו, ליקטנו והכנו רשימות של נותני שירותים שונים בארץ שיאפשרו לנו להפוך את השהות שלכם בארץ לנעימה קלה וכייפית: קישורים ומספרי טלפון לחברות להשכרת רכב, בתי מלון, Air b&b, מסעדות, חברות של סים מקומי, חברות מוניות ועוד.

מאחלים לכם ביקור מהנה בארץ 

שאלות נפוצות

שימו לב, בהגעה לשדה התעופה עם הדרכון הזר יש להצטייד בדרכון הישראלי (גם אם הוא פג תוקף) או תעודת זהות. 
במקביל ליציאה עם הדרכון הזר, מומלץ לקבוע כבר מהיום תור לחידוש הדרכון הישראלי לחודשים הקרובים.

تخططون لقضاء اجازة خارج البلاد؟
الرجاء الانتباه 
بسبب الطلب الكبير على قوائم الانتظار لتجديد جوازات السفر في دوائر سلطة السكان، سيُسمح لإسرائيليين حاملي جوازات سفر اجنبية بإستخدام جوازاتهم الاجنبية للسفر خارج البلاد لمرة واحدة. خلال هذه الفترة لا حاجة لتجديد جواز السفر.

وتبقى هذه التعليمات سارية حتى 31.12.2023.

الرجاء الانتباه: عند الوصول إلى المطار مع جواز السفر الأجنبي يجب إحضار جواز السفر الإسرائيلي أيضًا (وإن لم يكن ساريًا) أو بطاقة هوية.
بغض النظر عن الخروج من البلاد بجواز السفر الأجنبي، نوصيكم بالقيام اليوم بحجز دور لتجديد جواز السفر الإسرائيلي للأشهر القادمة.

לחצו כאן למידע נוסף באתר רשות האוכלוסין וההגירה

_____________________________________________________________________________________________________

 

אזרח ישראלי חייב להיכנס ולצאת מישראל בדרכון ישראלי. אם אינך יכול להמתין כאן לניפוק דרכון חדש, תוכל להיכנס לישראל עם הדרכון הישראלי, למרות שפג תוקפו, אולם יהיה עליך, בעת שהותך בישראל, לגשת ללשכת רשות האוכלוסין על-מנת לחדש את דרכונך לצורך יציאה.   

מידע נוסף באתר משרד החוץ

​הילד אזרח ישראלי ואינו יכול להיכנס לישראל בדרכון זר, אלא באמצעות דרכון ישראלי בלבד.
יש לרשום את לידת הילד בנציגות, להעניק לו מספר זהות ולנפק לו דרכון.
על מנת לרשום אותו בנציגות ולנפק לו דרכון, על ההורים להגיע לנציגות בלוויית הילד, כאשר הינם מצוידים בתעודת לידה מקורית ומאומתת של הילד, בדרכוני שני ההורים, ב-2 תמונות פספורט צבעוניות של הילד בגודל 5X5 ס”מ ובדמי אגרה, במטבע מקומי, לצורך ניפוק הדרכון.

מידע נוסף באתר משרד החוץ

 

​אפוסטיל (Apostille, בצרפתית: “אישור”) הוא מונח המתאר אישור הניתן על ידי רשות מוסמכת של מדינה ומאשר, כי התעודה רשמית, מקורית, והונפקה על ידי הרשות המוסמכת לכך.
לא ניתן לקבל חותמת “אפוסטיל” על תעודות ציבוריות בשגרירות, אך השגרירות יכולה לסייע בקבלתה.

מלשב”ים (מיועדים לשירות ביטחון) ילידי חו”ל ו”בני-מהגרים”, שמקום מושבם הקבוע הוא בחו”ל, אינם חייבים בשירות ביטחון כל עוד הם שוהים בחוץ לארץ יחד עם הוריהם. עם זאת, עליהם להתייצב בנציגות ישראל הקרובה לרישום ולקבלת אישור על דחיית התייצבותם.

​אם הוסדר המעמד הצבאי לפני ביקור בארץ -תידרשו לעשות זאת בהגיעכם. 

מידע ועדכונים

החל מיום 15.5.23, אין עוד הגבלות על כניסה לישראל מחו”ל ובוטלה הדרישה לרכישת פוליסת ביטוח בריאות עם כיסוי לטיפול בנגיף הקורונה כתנאי לכניסת תיירים לישראל.

כתיבת תגובה


לישראלים שהוריהם בארץ או מרוחקים!

קבלת מידע ישיר בנושאי פנסיה, צוואות, שירותי רפואה, ביקורים בארץ ועוד.
סקירות שונות של אפשרויות טיפול, אשפוז, ימי כיף, סיוע משפטי.
הטבות כספיות בלעדיות למגוון מוצרים ושירותים.
מפגשים מקוונים עם מומחים בנושאים רלוונטיים.
כל החדשות מארץ בעמוד אחד!

ההרשמה בחינם ומיידית!