הרשות לניצולי שואה עברה ממשרד האוצר למשרד לשוויון חברתי וגמלאים

הממשלה החליטה כי הרשות תעבור לפיקוח המשרד במטרה לרכז את הטיפול באוכלוסיות המבוגרות • השרה כהן: “הטיפול בניצולי השואה – המשימה החשובה ביותר”

מערכת ישראל היום
פורסם ב: 14.06.2020

מטרת המעבר היא לרכז את כלל השירותים הניתנים לאוכלוסיה המבוגרת בישראל תחת משרד אחד, שמתמחה במתן שירותים לאזרחים הוותיקים. הרשות תעבור יחד עם כל יחידותיה, לבקשתה של השרה לשוויון חברתי וגמלאים, מירב כהן.

מירב כהן אמרה :”הטיפול בניצולי השואה היא אחת מהמשימות החשובות ביותר המוטלות עלינו. עלינו לעשות הכל על מנת שהם יזדקנו בכבוד במדינת ישראל”.”בכוונתי לייצר סינרגיה בין פעילות הרשות לניצולי שואה לבין היחידות במשרד לשוויון חברתי וגמלאים המעניקות שירותים מגוונים לאוכלוסיה המבוגרת, וזאת במטרה לשפר את השירותים הניתנים לניצולי השואה”, אמרה השרה.


בפוסט בדף הפייסבוק שלה הוסיפה השרה: “אני רואה בטיפול בניצולי השואה אחת מהמשימות החשובות ביותר שיש לממשלת ישראל, ואני מתכוונת לפעול ליצירת סינרגיה בין פעילות הרשות לבין אגפי המשרד אשר עוסקים באוכלוסייה המבוגרת, על מנת שנוכל לתת לניצולי השואה מעטפת שלמה של שירותים ונסייע להם להזדקן בכבוד כפי שמגיע להם.
ממשלת ישראל תימדד ביכולת שלה לכבד את ניצולי השואה ולסייע להם בשארית חייהם. אני רואה בזה משימה לאומית ונעשה ככל יכולתנו למען האנשים היקרים האלו.”


ב-23 ליוני, 2020 ייצגתי את קהילת ‘ההורים’ בפגישה עם השרה מירב כהן לדון בסוגיות טיפול בניצולי שואה.

בדיון השתתפו: הרשות לרווחת שורדי השואה, מרכז הארגונים של שורדי שואה והקרן לרווחת
נפגעי השואה וכמו גן בני משפחות, עמותות שונות בעיקר בתחום הסיוע הנפשי ומיצוי זכויות.

. מטרת הפגישה היתה לדון בצרכים בטח ולרכז מידע כדי לגבש תוכנית עבודה של המשרד לשיוויון חברתי וגימלאים למען שורדי השואה. כיום חיים בארץ כמאתיים אלף שורדי שואה ומטרת התוכנית שתגובש היא לאפשר להם להזדקן בכבוד. התוכנית תיכלול צרכים בסיסיים, גימלה, כסף ושעות סיעוד, עזרה במיצוי זכויות והנגשת שירותים.

בדיון שמענו מנציגים של הרשות לרווחת ניצולי שואה, עמותות וארגונים שונים, יועצים משפטיים ועוד. לסיכום הדיון השרה כהן ציינה שזהו נושא דחוף והזמן פועל לרעתנו. “זוהי אוכלוסייה יש לפעול למענה בהקדם לפני שיהיה מאוחר מדי” אמרה השרה.

אמשיך לעדכן כאן, ליתי


כתיבת תגובה


לישראלים שהוריהם בארץ או מרוחקים!

קבלת מידע ישיר בנושאי פנסיה, צוואות, שירותי רפואה, ביקורים בארץ ועוד.
סקירות שונות של אפשרויות טיפול, אשפוז, ימי כיף, סיוע משפטי.
הטבות כספיות בלעדיות למגוון מוצרים ושירותים.
מפגשים מקוונים עם מומחים בנושאים רלוונטיים.
כל החדשות מארץ בעמוד אחד!

ההרשמה בחינם ומיידית!