הרצאות מוקלטות מעמותת עמדא – תמיכה לקרובי משפחה של חולי דמנציה

הדמנציה היא תסמונת של ליקויים בתפקודים האינטלקטואלים, ירידה בזיכרון, הפרעות בהתנהגות וכשל בתפקוד יום יומי. עם העליה בתוחלת החיים והזדקנות האוכלוסייה הפכה הדמנציה למגפה. מחלת אלצהיימר היא השכיחה ביותר בין המחלות הדמנטיות, היא חשוכת מרפא וסופנית. מספרם של חולי אלצהיימר בישראל מוערך בכ-150 אלף. עומס פיזי, כלכלי ונפשי רב מוטל על כל בני המשפחה המטפלים בחולה, כאשר יכולת ההתמודדות היא נמוכה, עד כדי תחושה של חוסר אונים וחוסר ישע. עמותת עמדא לחולי דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות בישראל הוקמה על -מנת לסייע למשפחות החולים במצוקתן.עמותת עמדא נוסדה בשנת 1988 על -ידי בני -משפחה של נפגעי אלצהיימר. והיא מופעלת על-ידי מתנדבים ב 52  סניפים ברחבי הארץ. עמותת עמדא מנוהלת על -ידי ועד מנהל הנבחר על -ידי האסיפה הכללית ולצדו פועלת המועצה המדעית, אשר מרבית חבריה הם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ בתחומי הרפואה, הסיעוד, המשפט, וכ”ו.  עמותת עמדא חברה בארגון אלצהיימר הבינלאומי ( ADI) ובארגון אלצהיימר אירופה.

עמותת עמדא מארחת מומחים בתחומים שונים להרצאות מקוונות. בין הנושאים: מהי דמנציה, טיפול פלראטיבי, סביבה ביתית בטוחה, אתגרים התנהגותיים, דמנציה בימי הקורונה, פעילויות לחולי דמנציה ועוד.

הקו החם :972-36909477+ אוזן קשבת וייעוץ לבני משפחה ולחולים. ניתן להתקשר מכל טלפון


מאמר בחסות  עמותת עמדא לחולי דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות בישראל הוקמה על – מנת לסייע למשפחות החולים במצוקתן. עמותת עמדא מופעלת על-ידי מתנדבים ב 52  סניפים ברחבי הארץ. עמותת עמדא חברה בארגון אלצהיימר הבינלאומי ( ADI) ובארגון אלצהיימר אירופה.כתיבת תגובה


לישראלים שהוריהם בארץ או מרוחקים!

קבלת מידע ישיר בנושאי פנסיה, צוואות, שירותי רפואה, ביקורים בארץ ועוד.
סקירות שונות של אפשרויות טיפול, אשפוז, ימי כיף, סיוע משפטי.
הטבות כספיות בלעדיות למגוון מוצרים ושירותים.
מפגשים מקוונים עם מומחים בנושאים רלוונטיים.
כל החדשות מארץ בעמוד אחד!

ההרשמה בחינם ומיידית!