מידע על העסקה ישירה של עובד/ת זר/ה

בעת שקרוב משפחה מבוגר נזקק לסיוע ולטיפול לאורך היממה כולה, כדאי לשקול את האפשרות של העסקה ישירה של מטפל סיעודי באמצעות חברות המטפלות בכך. המטפל שוהה עם המבוגר סביב השעון, עוזר לו במטלות יומיומיות ומעניק לו סיוע מבלי שהמבוגר יצטרך לעזוב את ביתו ואת סביבתו המוכרת.
העסקה ישירה של עובד זר מתאפשרת על ידי ארגונים שצברו ניסיון ארוך שנים בליווי משפחות עם מבוגרים בעלי צרכים. חברה כזו מלווה ומדריכה את המשפחה בתהליך קליטת העובד, וכן לאורך תקופת ההעסקה כולה.
תהליך העסקתו של מטפל סיעודי הוא מורכב עבור הגורמים המעורבים שבו – ועל כן חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים בתחום. כדאי לבצע סקירה ראשונית ברשת כדי לקבל ידע בסיסי בנושא, אולם כל ידע שתמצאו ברחבי האינטרנט אינו מהווה תחליף לשיחה עם איש מקצוע רלוונטי או מידע עדכני מהרשויות.
העסקת עובד זר – מי מממן?
על אף שהעסקת מטפל זר חלה על המטופל, ביטוח לאומי משתתף חלקית בתשלום – עבור זכאים לגמלת סיעוד ובהתאם לשעות הזכאות שהוגדרו עבור המטופל.

כנסו לבדיקת זכאותכם לשירות העסקה ישירה והסבר על תחילת התהליך

ישנן שתי אפשרויות לניצול גמלת הסיעוד: גמלת סיעוד בכסף וגמלת סיעוד בשירותים.
גמלת סיעוד בשירותים
חברת סיעוד מתחלקת בשכר העובד הזר, כאשר היתר משולם על ידי המטופל. במקרה כזה, על כל אחד מהצדדים (המטפל וחברת הסיעוד), להשתתף במימון הזכויות הסוציאליות של המטפל, לפי החלק היחסי המתאים. התאגיד אליו נרשמה המשפחה לא תמיד מוכרת כחברת סיעוד, ובמקרה כזה יש להירשם גם אצל חברת סיעוד למטרת העברת הגמלה לתשלום עבור המטפל.
העסקה ישירה של עובד זר
זכאי גמלת סיעוד יכול לבחור לקבל את גמלת הסיעוד במלואה ולהעסיק מטפל סיעודי זר באופן ישיר ומלא – בלא תיווך של חברת סיעוד כלשהי. משפחה המעסיקה מטפל זר בהיקף בן 12 שעות או יותר ביום – 6 ימים בשבוע, זכאית לבקש לקבל את מלוא גמלת הסיעוד בגובה המתאים לרמה שנקבעה על-ידי ביטוח לאומי (הרמה המרבית היא 26 שעות שבועיות).
מטפל סיעודי זר – איך אפשר להעסיק בהעסקה ישירה
נאמר תחילה שזכאי גמלת סיעוד אינו חייב לקבל את הגמלה במלואה, אולם עקב עלויות גבוהות הכרוכות בהעסקה כזו, רוב המשפחות בוחרות לקבל את הגמלה בכסף מלא. זכאי גמלת סיעוד צריך לקבל היתר העסקה של רשות האוכלוסין, ואילו על המטפל להיות בעל אשרת שהיה חוקית בארץ. כדי לקבל את הגמלה בכסף, יש לעבור תהליך פשוט עם הביטוח הלאומי הכולל העברת טופס בקשה לקבלת הגמלה בכסף, בצירוף טופס הסכם העסקה החוקי, לרבות התייחסות לתשלומים הנדרשים הקבועים בחוק.

מערכת העסקה ישירה של iSavta.co.il
באתר המטפלים הסיעודיים iSavta.co.il הארצי תוכלו להתרשם ממערכת ייחודית להעסקה ישירה של עובדים זרים המאפשרת חיסכון של עד 27,000 ש”ח בשנה!  
המערכת מאפשרת עבור זכאי השירות: חישוב השכר החודשי של המטפל בצורה קלה ופשוטה, כולל הדרכה אישיתחישוב הזכויות הסוציאליות של המטפלתרגום אוטומטי של החישוב לאנגלית ורוסית ועוד מגוון אפשרויות.
כנסו לבדיקת זכאותכם לשירות העסקה ישירה והסבר על תחילת התהליך

בברכה,
צוות iSavta

מאמר בחסות iSavta – אתר iSavta מאפשר לבני המשפחה ליצור קשר ישיר ומיידי עם מטפלים סיעודיים (זרים וישראלים), כדי לחסוך כסף רב וזמן יקר. האתר קיים מ 2011 ומונה כ 100,000 בני משפחה ומטפלים.כתיבת תגובה


לישראלים שהוריהם בארץ או מרוחקים!

קבלת מידע ישיר בנושאי פנסיה, צוואות, שירותי רפואה, ביקורים בארץ ועוד.
סקירות שונות של אפשרויות טיפול, אשפוז, ימי כיף, סיוע משפטי.
הטבות כספיות בלעדיות למגוון מוצרים ושירותים.
מפגשים מקוונים עם מומחים בנושאים רלוונטיים.
כל החדשות מארץ בעמוד אחד!

ההרשמה בחינם ומיידית!