חרבות ברזל – הודעת דובר צה”ל, 7 אוקטובר 2023

דובר צה"ל, תת-אלוף דניאל (דני) הגרי
דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי

שלום לכולם. אנחנו נמצאים במצב מלחמה. מהשעה 06:30 בבוקר חמאס פתח במלחמה מול מדינת ישראל, במספר מוקדים: מהים מהאוויר ומהיבשה. חדרו מחבלים וניסו לחדור מחבלים לישראל, זאת במקביל למטחי רקטות, שנורו עד כה מעל 2,200 שיגורים לשטח המדינה. בשעה זו, יש כוח צה”ל ופיקוד בכיר של צה”ל בכל אחד מהישובים בעוטף. יש 22 מוקדים של ניהול לחימה בעוטף. יש 35 גדודים וכוחות מיוחדים שנמצאים בכל גזרת פיקוד הדרום, בדגש לעוטף עזה.

אנחנו מנהלים את הלחימה מול המחבלים. יש קרבות קשים, מפקדים ולוחמים נלחמים במחבלים. יש ישובים כבר שטוהרו, אך אנו ממשיכים בסריקות. אנחנו נעדכן כל ישוב ואת התושבים שנדע כשהסתיימה הלחימה בו. אנחנו מבצעים, כל כוחות הביטחון, חסימות בצירים, יחד עם המשטרה, בכל המרחבים, בעוטף עזה ומחוצה לו במרחבי פד”ם. 

אוגדת עזה ופיקוד הדרום מנהלים לחימה עם סיוע ותקיפות רחבות של חיל האוויר. בכל מקום שיש בו אנשי חמאס, אין נקודה שתהיה עבורם בטוחה. חמאס וג’יהאד איסלמי – כל המחבלים שנכנסו לשטח ישראל ייהרגו, בין אם בקרבות ובין אם בנסיגה שלהם. כל המחבלים בעזה ששייכים לארגון חמאס או לג’יהאד האיסלמי – דמם בראשם וייתקפו.  

שעות קשות לפנינו, שעות של לחימה. יש אזרחים שנרצחו, יש מפקדים ולוחמים שנהרגו בקרבות. יש גם חטופים ושבויי מלחמה שחמאס לקח בשבי – חיילים ואזרחים. אנחנו נמסור את הנתונים בצורה מדויקת בהמשך. 

צריך לגלות אחריות, אזרחי מדינת ישראל והתקשורת. יש המון פייק ברשתות. צה”ל ודובר צה”ל יחזרו ויעדכנו אתכם באופן רציף וניתן את תמונת האמת כהווייתה גם אם היא קשה, וכרגע יש לחימה קשה בעוטף עזה. יש גם אי וודאות. אנחנו נייצר את תמונת המצב של הוודאות ונמסור אותה לציבור.

תושבי הדרום, בדגש לתושבי העוטף, נמצאים כרגע בבתים. ליד חלקם עוברים מחבלים. כל כוחות צה”ל האפשריים, בדגש על כוחות מיוחדים, נמצאים בישובים האלה ונלחמים.

תושבי הדרום והעוטף מגלים חוסן אדיר ואנחנו, בזכות החוסן הזה, מנהלים את הלחימה ואנחנו ננצח בקרבות האלה. בכל מקום בעוטף, המחבלים שנכנסו ייהרגו. יתר אזרחי מדינת ישראל עד 80 קילומטר מהעוטף נמצאים במצב מיוחד. בעורף חייבים להישאר ליד מרחבים מוגנים ולהקשיב להנחיות פיקוד העורף. אני מניח שעוד נראה מטחים של חמאס בדגש לשעות הקרובות וצריך להישאר ליד מרחבים מוגנים ולהקשיב להנחיות פיקוד העורף.

צה”ל החל בגיוס מילואים רחב. אנחנו נגייס ככל הנדרש, עד מאות אלפים לכל מצב, כמו שאמרתי, אנחנו במצב מלחמה. אנחנו ערוכים בכל הגזרות, כולל פיקוד הצפון, בכל אחת מהגזרות הגבירו את הכוחות. אנחנו בדריכות מלאה. מי שיתקוף אותנו, בין אם מהזירה הצפונית או מאזור אחר, ישלם מחיר כבד מאוד.

המיקוד שלנו עכשיו הוא בעוטף עזה, בהסרת האיום של המחבלים בישובים. צה”ל נלחם בכל היישובים. אנחנו נגיע למיצוי הלחימה הזה בשעות הקרובות, להחזיר את תמונת המצב של הביטחון בתוך היישובים, ונעדכן יישוב יישוב על השלמת הסריקות, הטיהור והריגת המחבלים.

אנחנו במלחמה. זה מצב שלא ידענו הרבה מאוד שנים, זה לא מבצע, זו מלחמה. נדרשת אחריות לאומית ולכידות. נדרש להישמע לכוחות הביטחון, להישמע להוראות פיקוד העורף, לא להקשיב לפייק בכל מיני ערוצים, להקשיב להודעות דובר צה”ל ולהודעות המסודרות בתקשורת. אנחנו נדרשים לחוסן הזה של הציבור על מנת לנהל את הלחימה. 

כפי שצה”ל הוכיח בעבר, הוא יודע להתמודד עם כל מלחמה ולנצח אותה באופן נחרץ – כך גם יהיה הפעם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

כתיבת תגובה


לישראלים שהוריהם בארץ או מרוחקים!

קבלת מידע ישיר בנושאי פנסיה, צוואות, שירותי רפואה, ביקורים בארץ ועוד.
סקירות שונות של אפשרויות טיפול, אשפוז, ימי כיף, סיוע משפטי.
הטבות כספיות בלעדיות למגוון מוצרים ושירותים.
מפגשים מקוונים עם מומחים בנושאים רלוונטיים.
כל החדשות מארץ בעמוד אחד!

ההרשמה בחינם ומיידית!