לתושבי חוץ נסיעה לארץ היא עכשיו מסובכת למדי, עם הגבלות וחוקים שמשתנים, וגם תלויים בארץ המוצא. מדריך זה מפשט, מסביר ומייעץ כדי לחסוך זמן ולנסות לשמור על הרוגע לפני, תוך כדי, ואחרי הנסיעה לארץ.

מדריך לנוסעים לארץ - חורף 2022
מעודכן ל-5 בפברואר 2022.  ננסה לעדכן את המדריך ככל האפשר. 
יש תמיד לבדוק את המצב הנוכחי - באתרי אינטרנט וחדשות .
המדריך כולל אתרי אינטרנט ומקורות מידע שתמיד תוכלו לבדוק בנוסף, וכן מספרי טלפון חשובים. צפו לזמני המתנה של עשר-עשרים דקות בכדי לדבר עם נציגים.
לטסים ביונייטד מארצות הברית (וכנראה שזה כך גם בחברות אחרות) - כל ההוראות באתר שלהם או באפליקציה. 
1. יש לבצע בדיקת פי.סי.אר 72 שעות לפני ההמראה או בדיקת אנטיגן 24 שעות לפני ההמראה. צריך לוודא שמקום הבדיקה מתחייב לתת תוצאות בזמן ובטופס אלקטרוני (בדיקות ביתיות אינן מתקבלות)
2. באתר של יונייטד יש הפנייה לדף של משרד הבריאות עם הנחיות לנכנסים.
לחצו כאן להצהרת נוסע נכנס 
תצטרכו להכניס פרטים אישיים, תאריכי החיסונים וצילום של אישור החיסונים.
התשובה מגיעה מהר (לפעמים תוך דקות) לאחר מילוי הטופס. תקבלו אישור כניסה לישראל וגם ברקוד - תו ירוק. (ייתכן שכבר אין צורך בתו הירוק). כדאי להדפיס את אישור הכניסה למקרה שיבקשו לראות אותו בשדה התעופה לאחר הנחיתה.
3. מעלים את המסמכים לאתר של יונייטד, כדי לסיים את תהליך הצ'ק אין. אם לא עושים צ'ק אין דרך האתר או האפליקציה, תיצטרכו להראות את המסמכים המודפסים בשדה התעופה.
4. כדאי לשלם מראש עבור בדיקת פי.סי.אר כדי לקצר זמן ולחסוך כסף. בתשלום מראש הבדיקה עולה 80 ש"ח. במקום, ללא הרשמה מראש, המחיר הוא 100 ש"ח.

מחשבה 1 על “מדריך מעודכן לנוסעים לארץ ב-2021”

 1. 13 באוגוסט 2021 – עדכונים מחברה בקבוצת הפייסבוק שלנו שהיתה בארץ לאחרונה.
  >את התור לבדיקת pcr בארץ אפשר להזמין בכל שלב אחרי רכישת הכרטיס לא צריך להמתין לרגע האחרון.
  >בדיקה סורולוגית באסף הרופא (מרכז שמיר) תוצאה תוך שלוש שעות, עלות הבדיקה 150 שח. צריך להזמין תור מראש. חשוב לציין שקבלת תוצאות pcr ובדיקה סורולוגית לא משחרר מבידוד. צריך להמתין לקבלת מסרון ממשרד הבריאות.
  >מי שקיבל חיסון בחו’ל לא מוכר כמחוסן בארץ! התעודה שמשרד הבריאות מנפיק היא תעודת מחלים ולא תעודת מחוסן כפי שצויין בכתבה. התעודה אמורה להיות בתוקף לשנה מיום קבלת המנה השניה. בפועל תוקף התעודות הוא רק עד דצמ’ 2021. נאמר לנו שככל הנראה נקבל הארכה אוט’ לעוד חצי שנה או שנצטרך לדבר עם מוקד הבריאות ויאריכו.
  >יציאה מהארץ.
  אנחנו לא נדרשנו כמחוסנים לבדיקת pcr במדינת היעד שלנו. בפועל בשדה נאלצנו לחכות 15 דקות במתח מול דיילת הקרקע שקראה את הנוהלים מחדש התלבטה והתייעצה… הצטערנו שלא עשינו בדיקת pcr רק כדי לחסוך את המתח ועמידה מיוצרת בתור צפוף.
  בדיקת pcr ניתן לבצע בשדה עד 72 שעות לפני ההמראה יש (בהצגת כרטיס)
  בדיקה איטית (14 שעות) בעלות 45 שח’. ובדיקה מהירה (40 דק’) בעלות 145 שח
  עוד נקודה חשובה, מאחר שישראל מפיקה למחלימים ולמחוסנים תעודת החלמה תקפה לשנה, חשוב שתבדקו מה הדרישות במדינת היעד. בשדה ישאלו אתכם אם התעודה הונפקה על סמך חיסון (ביקשו לראות אישור חיסון מחו’ל) או על סמך החלמה (שואלים מתי חליתם)

  הגב

כתיבת תגובה

יוצרים מרחב נעים לזמן איכות, מפגשים ופעילויות

מיזם חברתי חדש

להפגת בדידותם של אזרחים וותיקים בישראל

נפגשים לשעתיים/שלוש, מספר פעמים בשבוע. עוברים יחד עיתוני היום, שותים יחד קפה, יוצאים להליכה או לטיול על שפת הים, או בפארק, משוחחים על החיים ומבלים זמן איכותי יחד. דברו עם אפרת כדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבור ההורה.

ימים
שעות
דקות
ההרצאה החלה! הצטרפו אלינו! מלאו את טופס ההרשמה ותקבלו קישור לזום.


לישראלים שהוריהם בארץ או מרוחקים!

קבלת מידע ישיר בנושאי פנסיה, צוואות, שירותי רפואה, ביקורים בארץ ועוד.
סקירות שונות של אפשרויות טיפול, אשפוז, ימי כיף, סיוע משפטי.
הטבות כספיות בלעדיות למגוון מוצרים ושירותים.
מפגשים מקוונים עם מומחים בנושאים רלוונטיים.
כל החדשות מארץ בעמוד אחד!

ההרשמה בחינם ומיידית!