טיפול סיעודי

חולה סיעודי הוא אדם שמצבו הבריאותי והתפקודי ירוד כתוצאה ממחלה כרונית, ליקוי גופני או ליקוי מנטלי קבועים (כלומר, לא מדובר במצב זמני). החולה סובל מאחד או יותר מהמצבים הבאים: מרותק למיטה או לכסא גלגלים, אין לו שליטה על הסוגרים, הוא מתקשה בהליכה, הוא נזקק לסיוע ברוב הפעולות היומיומיות כגון קימה, שכיבה, לבישה ופשיטת בגדים, רחצה, אכילה ושתייה. חולה תשוש נפש הזקוק להשגחה (כגון חולה דמנציה) נחשב גם הוא לחולה סיעודי. מידע נוסף באתר כל זכות

שאלות נפוצות על חוק הסיעוד וטיפול סיעודי

מי זכאי לקצבת סיעוד?

קצבת סיעוד ניתנת לאנשים שהגיעו לגיל פרישה, הגרים בבית וזקוקים לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היום יום, וכן לאנשים הזקוקים להשגחה בבית למען בטיחותם ובטיחות הסובבים אותם. הקצבה נועדה לסייע לקשיש ולבני משפחתו בטיפולו.
הקצבה משולמת לפי 6 רמות זכאות, וכן ניתן לבחור לקבל את הקצבה בכסף וגם בשירותי סיעוד. לקבלת מידע . מורחב על רמות הזכאות ועל אפשרויות הבחירה לחצו כאן. מידע נוסף באתר הביטוח הלאומי

מהן תפקידו של מטפל סיעודי?

תפקיד המטפל לעזור לקשיש בתוך הבית, ללוות אותו מחוץ לבית, לסייע במתן תרופות ופעולות שיגרתיות.

מהן הזכויות של מטפל סיעודי?

עובדות ועובדים המועסקים בביתו של המעסיק זכאים לכלל הזכויות המוענקות לעובדים שכירים. עובדים זרים זכאים לתנאי העבודה הבסיסיים להם זכאים עובדים ישראלים. בנוסף לתנאים אלו, קיימים תנאים מיוחדים החלים לגבי העסקת עובדים זרים, כגון: החובה למסור להם הסכם עבודה הכתוב בשפתם, או החובה לספק להם ביטוח בריאות ומגורים המוכרת לו.

מי זכאי לקצבת סיעוד?

כל תושב/ת ישראל, בגיל הפנסיה: גברים בני 67 ומעלה ונשים בנות 62 ומעלה זכאי לקצבת סיעוד אם גובה הכנסותיו אינו עובר את הסכום הקבוע בחוק. מי שמקבל קצבת נכות אינו זכאי לקצבת סיעוד.
קשיש הנמצא בבדיקות הביטוח הלאומי כמי שזקוק במידה רבה לעזרתו של אדם אחר בעשיית פעולות היום-יום (לבוש, רחצה, אכילה, טיפול בהפרשות, ליווי וכיו”ב).
לחצו פה לבדיקת זכאות לגמלת סיעוד על פי הכנסה

הנחיות להעסקת מטפל סיעודי

מהן הזכויות של בן משפחה מטפל?

זכויות לאחר אישפוז וניתוח

מידע נוסף

כתיבת תגובה


לישראלים שהוריהם בארץ או מרוחקים!

קבלת מידע ישיר בנושאי פנסיה, צוואות, שירותי רפואה, ביקורים בארץ ועוד.
סקירות שונות של אפשרויות טיפול, אשפוז, ימי כיף, סיוע משפטי.
הטבות כספיות בלעדיות למגוון מוצרים ושירותים.
מפגשים מקוונים עם מומחים בנושאים רלוונטיים.
כל החדשות מארץ בעמוד אחד!

ההרשמה בחינם ומיידית!