תרבות.קלאב

מגזין ישראלי גלובלי

מפגשים בנושאי חברה, תרבות ופוליטיקה בישראל

לישראלים ברחבי העולם

שמחים להזמין אתכן/ם למפגשים מקוונים:

מפגשים נוספים בקרוב...

עם אורחות ואורחים

בנושאים שמעניינים ישראלים ברחבי העולם

הקלטנו לאחרונה:

ההרשמה לאירועים מהווה אישור לקבלת דיוור ממיזם “ההורים” ו”תרבות* – שם זמני”

בשיתוף עם:

בלגן

הפודקאסט של קובי כהן

ההורים

ההורים

קרובים מרחוק

ישראלים ללא גבולות

שיתופי פעולה בינלאומיים

CONNECT IL

פעילות חברה וחינוך לישראלים

מי אנחנו?

ליתי הרמתי היא תל אביבית שחיה בארצות הברית. היא חוקרת בתחום מדעי הים, היא מייסדת-שותפה במיזם “ההורים”, מיזם שמסייע למי שעוזרים להוריהם להזדקן בכבוד. ליתי פעילה בעמותות שעוסקות בנושאי טבע, סביבה וחינוך’ מייסדת ומנהלת מיזם מדע אזרחי בינלאומי. . כתבו עליה בעיתון

קובי כהן הוא איש חינוך ופעיל ישראלי בקהילה הישראלית והיהודית בניו יורק. הוא היזם של תכנית “תרבות יום א'” המנגישה שיחות על חברה, תרבות ופוליטיקה בישראלי לישראלים בצפון אמריקה וכן המנחה של ההסכת BALAGAN, שהוא ההסכת היחיד בשפה האנגלית אשר מדבר על החברה והמערכת הפוליטית בישראל לקהל לא ישראלי.
  • כלל ההישגים הרוחניים והטכניים של אדם או של חברה
  • דפוס ההתנהגות של חברה מסוימת
  • הפעילות בתחומי האוֹמנות והיצירה הרוחנית (ספרות, קולנוע, ציור וכדומה)
  • תחום מסוים בהתנהגות חברתית
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

מלאו את הטופס ותהיו הראשונים לקבל מידע על מפגשים מרתקים

ההרשמה מהווה אישור לקבלת דיוור ישיר מ”תרבות* שם זמני” ו”ההורים”

מפגשים קודמים:

1 במאי 2022

מפגש עם פולי ברונשטיין, לשעבר מנכ”לית “דרכנו, מחברת הספר “תור המתינות”

פולי ברונשטיין היא מנכ”לית “יוזמת המאה” ומחברת הספר “תור המתינות – מסע אישי מהשמאל אל המרכז”. ברונשטיין היא גם המייסדת והמנכ”לית לשעבר של התנועה האזרחית “דרכנו” והמנכ”לית לשעבר של ארגון “קול אחד”, שפעל בישראל וברשות הפלסטינית במטרה לקדם פתרון של שתי מדינות לסכסוך הישראלי פלסטיני. ברונשטיין התגוררה בעבר בלונדון, כאשר שימשה כראש משלחת הסוכנות היהודית בבריטניה וכשליחה מרכזית של תנועת הצופים למערב אירופה. קודם לכן ניהלה את עמותת “עתיד” ואת המחלקה הבינלאומית של תנועת הצופים. את דרכה המקצועית החלה כעורכת כלכלית בעיתון “ידיעות אחרונות”. היא בעלת תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה ותואר שני בהצטיינות בהיסטוריה של המזרח התיכון מאוניברסיטת תל אביב. בצבא שירתה כמפקדת מחלקה בבה”ד 12 והשתחררה בדרגת סגן. היא מתגוררת בתל אביב עם בן זוגה ושני ילדיהם.

 

3 באפריל 2022

לחצו כאן לצפייה בשיחה עם עו”ד יעל ורדי

עורכת הדין יעל ורדי, הקימה את בית הדין להגירה בישראל ועמדה בראשו עד שנת 2018

המלחמה באוקראינה מחזירה עמה לכותרות גם את בעיית הפליטים. אנו שמחים להזמינך לשיחה עם עורכת הדין יעל ורדי, מי שהקימה את בית הדין להגירה בישראל ועמדה בראשו עד שנת 2018 לשיחה על ישראל והפליטים. בשיחה נדון בחקיקה ובהעדרה ומהי מדיניות ישראל, אם היא קיימת בכלל.

עורכת הדין ורדי הנה משפטנית בוגרת אוניברסיטת תל-אביב משנת 1988. עד פרישתה בשנת 2018 עבדה בתפקידים בכירים בשרות המדינה, ביניהם, מקימת מערך הפיצויים למפוני גוש קטיף וצפון השומרון ומקימת בתי הדין להגירה בישראל.

 

10 במרץ 2022

ערכת “בית העם סרטים” נבנתה והופקה על ידי המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית. הערכה כוללת מספר סרטים ישראלים קצרים, אשר נבחרו בקפידה מתוך עשרות סרטים עטורי פרסים. הסרטים מביאים זוויות שונות של החברה הישראלית, ההווי הישראלי, וסוגיות שמעסיקות יוצרים ישראליים צעירים. באמצעות צפייה בסרטים אלו, אנו נותנים פתח לדיון ולגעת בנושאים רלוונטיים מגוונים באופן חווייתי, ולהתחבר ממקום אחר לזהותתנו ולמדינת ישראל.

אנו שמחים להזמין אתכם להקרנה מקוונת מיוחדת של הסרט הישראלי הקצר זוכה הפרסים פנחס.
סיפורו של פנחס בן ה-9 ,עולה חדש מרוסיה, בן לאם חד הורית, המתפרנסת בדוחק ממשמרות לילה. פנחס מוצא את החום והמשפחתיות החסרים לו בביתו בקרב משפחת שכנים דתיים ממוצא מזרחי. שם הוא פוגש את חנהל’ה, בת גילו, ואת שמעון אחיה הגדול, שמגלה לו את עולם הדת. הצרות מתחילות
כשהעולמות התרבותיים השונים של שתי המשפחות, מתנגשים. הסרט עוסק בתפר של בין יהודי לישראלי. מיד אחרי ההקרנה ננהל דיון משותף על זהות ומשמעותה בארץ ובתפוצות.

לאחר ההקרנה נקיים דיון על העלייה מרוסיה והגירה, הלם תרבות, קשיי קליטה,
סטראוטיפים, דור 5.1 ,דת ומסורת מול חילוניות, מזרח מול מערב וזהויות בחברה הישראלית.

10 בפברואר 2022

ערכת “בית העם סרטים” נבנתה והופקה על ידי המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית. הערכה כוללת מספר סרטים ישראלים קצרים, אשר נבחרו בקפידה מתוך עשרות סרטים עטורי פרסים. הסרטים מביאים זוויות שונות של החברה הישראלית, ההווי הישראלי, וסוגיות שמעסיקות יוצרים ישראליים צעירים. באמצעות צפייה בסרטים אלו, אנו נותנים פתח לדיון ולגעת בנושאים רלוונטיים מגוונים באופן חווייתי, ולהתחבר ממקום אחר לזהותתנו ולמדינת ישראל.

 הישראלי הקצר זוכה הפרסים טאטע. 
רן הוא חסיד ברסלב צעיר שמקדיש את זמנו להפצת שמחה ואמונה ברחוב. בעקבות אירוע קשה ופתאומי שעובר אביו, רן נאלץ לחזור אל הקיבוץ בו גדל ולפגוש את אביו אחרי שנים של נתק. נע בין ייאוש ותקווה ומלווה באביו שבשמיים ובניידת הפצת שמחה מקרטעת, הוא מוצא עצמו במסע אל עברו המודחק, חושש ומאמין באפשרות של תיקון.
הסרט עוסק בתפר של בין יהודי לישראלי. מיד אחרי ההקרנה ננהל דיון משותף על זהות ומשמעותה בארץ ובתפוצות

6 במרץ 2022

לחצו כאן לצפייה במפגש עם פרופ’ צוקרמן

פרופסור גלעד צוקרמן הוא בלשן ומחייה שפות, מחבר הספר “ישראלית שפה יפה”. גלעד הוא בעל תואר דוקטור מאוניברסיטאות אוקספורד וקיימברידג׳. הוא ראש הקתדרה לבלשנות והחייאת שפות באוניברסיטת אדלייד שבאוסטרליה.

מחקריו עוסקים בעיקר בהחייאת שפות, במגע בין לשונות, במקורות העשרה מילונית, בריבוי סיבות ובהיברידיות (הכלאה לשונית ותרבותית). הוא מרבה לחקור את השפה שהוא מכנה “ישראלית” והיידיש כמקרי מבחן לתיאוריות שלו. גלעד גם עוסק בהחייאת שפות אבוריג׳יניות באוסטרליה.

נשוחח עם גלעד על חשיבות השפה בבניית זהות ולמה חשוב לדבר עברית עם ילדינו גם כשאנחנו חיים מחוץ לארץ.

רוצים לדעת יותר על פרופסור צוקרמן? לחצו כאן – PROFESSORZUCKERMANN.COM

לדף הפייסבוק של פרופ’ צוקרמן – לחצו כאן

מאמרים של פרופ’ צוקרמן ב”הארץ –לחצו כאן

הספר ניתן לרכישה באתר OXFORD UNIVERSITY PRESS   קוד ל-30% הנחה: AAFLYG6

הספר “ישראלית שפה יפה ניתן לקנייה אצל רותי (עם עובד, שיווק ואינטרנט) | 972-3-6288-526 | ruti@am-oved.co.il

20 בפברואר 2022

נשוחח עם ערן על הנושא הנפיץ של הקשר הנרקם בין התנועה הפרוגרסיבית בארצות הברית, התנועה האסלאמית ומה אנחנו כישראלים בתפוצות יכולים (אולי לעשות) בנדון.    

לקראת השיחה מומלץ לקרוא את נייר העמדה שנוסח  על-ידי חוקרי קבוצת ראות בקישור הבא 

קבוצת ראות היא עמותה ללא מטרות רווח אשר נוסדה בשנת 2004 (כ”מכון ראות”) ע”י גידי גרינשטיין, במטרה להוות יחידת מנהיגות, מחקר, אסטרטגיה והשפעה אשר מגבשת פתרונות ומודלים חדשניים להתמודדות עם האתגרים המשמעותיים ביותר שניצבים בפני מדינת ישראל והעם היהודי.
קבוצת ראות שואפת לממש את הציונות של המאה ה-21: ציונות שמבטיחה את זכותו של העם היהודי להגדרה עצמית במדינת ישראל, כמדינה בטוחה, משגשגת ודמוקרטית; ציונות שהופכת את מדינת ישראל לחברת מופת של קהילות משגשגות ופורחות.

ערן שישון הוא מנכ”ל קבוצת ראות. ערן הצטרף לראות ב- 2004, שנת היווסדו של מכון ראות. ערן היה מנהל תחום מדיניות ואסטרטגיה עד שנת 2013 והיה אחראי על כל תחומי התוכן שפותחו בראות, כולל ביטחון לאומי, יחסי ישראל והעם היהודי והתחום החברתי כלכלי (ישראל 15). לפני תפקידו הנוכחי, ערן היה סמנכ”ל המשרד התל אביבי של אפקו כלל-עולמי, חברה בין-לאומית לדיפלומטיה עסקית, אשר משרתת את לקוחותיה באמצעות ניהול אתגרים, ניתוח סיכונים פוליטיים, אסטרטגיה תקשורתית גלובלית ויחסי ממשל. ערן משמש כמנהיג מתנדב במספר ארגונים ללא כוונת רווח בישראל.

לחצו כאן לצפייה בשיחה עם ערן שישון

30 בינואר 2022

שיחה עם מר עידו פיק, סמנכ”ל ממשל ומדיניות במרכז להעצמת האזרח. עידו יבוא לשוחח איתנו על הבירוקרטיה הישראלית בימי הקורונה ובכלל ומה אפשר לעשות כדי לייעל את השירות הציבורי בישראל. פרטים נוספים וקישור להרשמה למטה.

לחצו כאן לצפייה במפגש עם עידו פיק


לישראלים שהוריהם בארץ או מרוחקים!

קבלת מידע ישיר בנושאי פנסיה, צוואות, שירותי רפואה, ביקורים בארץ ועוד.
סקירות שונות של אפשרויות טיפול, אשפוז, ימי כיף, סיוע משפטי.
הטבות כספיות בלעדיות למגוון מוצרים ושירותים.
מפגשים מקוונים עם מומחים בנושאים רלוונטיים.
כל החדשות מארץ בעמוד אחד!

ההרשמה בחינם ומיידית!